Tamara ostala bez rekorda

U subotu 19. avgusta 2017. u Sremskoj Mitrovici je održan atletski mitng pod nazivom ,,Miting prijateljstva”. Na ovom takmičenju učestvovali su članovi Atletskog kluba Užice i osvojili su dve medalje. Mlada Tamara Mićević koja je na ovaj miting došla sa ciljem da obori državni rekord za mlađe i državni za starije juniorke na 2.000 m za šta joj je bilo potrebno 6:07,63. Tamara je ubedljivo pobedila ali je njen pobednicki rezultat iznosio samo 7 stotih delova sekunde sporije od ova dva drzavna rekorda. U istoj trci Milica Žunic je osvojila treće mesto rezultatom 7:02,03. Na ovom takmičenju nastupio je i Petar Udovicic koji je trčao van konkurencije i ostvario rezultat 6:40,13.

Trener Željko Čelikovic: Toliko ulozenog truda i rada da bi se oborio ovaj drzavni rekord, a u toliko velikoj meri neprofesionalnost organizacione strukture koja je trku na 2.000 metara, koja je bila glavna trka dana, zakazao za 16.30, kada je temperatura iznosila preko 35 stepeni Celzijusa i takmicari prosto nisu mogli da daju maksimum. Tamara je bila samo sedam stotih delova sekunde iza drzavnog rekorda a slobodno mogu reci da vredi dosta vise od ovog rezultata, jer je imala kontrolni trening pred ovo takmicenje koji je to potvrdio. Nedostajalo je ili malo sreće ili malo odgovornijeg ponašanja ljudi koji prave takmičenja. Tamara je naša najbolja juniorka koja je imala dosta pehova ove godine iako je u sjajnoj formi. Izgubila je prvo mesto na Prvenstvu Balkana u poslednjih pet metara, bila je četvrta na Prvenstvu Evrope i sada sedam stotih delova do državnog rekorda starog 12 godina. Tamara će sledeći vikend nastupiti na 1.500 metara u Novom Sadu na takmicenju za seniorke gde ocekujemo poboljšanje ličnog rekorda, a nakon toga spremanje za sezonu u krosu. – zaključio je njen trener Željko Čeliković.