05. avgust 1990. – Titovo Užice – Sloboda – Budva (Mogren) 1-0 II savezna liga SFR Jugoslavije – 01. kolo

Kneževićev prvenac

Titovo Užice. Stadion: „24. septembar“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Simić (Kragujevac). Žuti kartoni: Knežević, Vićević (Sloboda), Kovač (Budva). Strelac: Knežević u 58. minutu (iz kaznenog udarca).

Sloboda: Šiljak -, Divac 7, Vićević 7, Gudurić 6, Popov – (Dimitrijevic 7), Cvetanovski 6, Mihajlović 7, Savić 6, Ćuković – (Ajdarević 7), Knežević 7, Markićević.

Budva: Radović 6, Popović 6, Jovičić 5, Stanišić 6, Komljenović 5, Kovač 6, Bošković – (Vasić 5), Dumnić 5, Korak 5, Adžić 5 (Macić -), Aničić 6.

Rezultatski Sloboda je imala uspešan prvenstveni start. Igrom nije oduševila, ali primetno je da se četa Dušana Radonjića dosta trudila. Velikog protivnika imala je u velikoj vrućini i bunkeru gostiju.

Prvo poluvreme bilo je dosta slabo, ali smo u drugom, zahvaljujući ponajviše najboljem pojedincu utakmice Nenadu Markićeviću, gledali mnogo bolji fudbal. Preko agilnog levog krila najčešće su išli napadi Slobode. Markićević je u dva-tri navrata bio u situaciji da postigne gol. Lopta ga međutim nije htela kao ni njegove saigrače. Pošteno su se ispromašivali i Knežević, Mihajlović i Ajdarević.

Gol odluke pao je iz jedanaesterca. Markićević je ušao u šesnaesterac gostiju i bio srušen. Sudija Simić je odmah pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Dragan Knežević, nojvajlija iz Trebinja kome je ovo prvenac u dresu Slobode.

Zoran Žeravčić, “Vesti”, broj 2248, 10. avgust 1990.