Jučerašnja utakmica

Tri hiljade omladinaca prisustvovalo je juče na igralištu “Jugoslavije” utakmici između kombinovanog tima Beograda i momčadi Prvog artiljerijskog protivavionskog štaba.

Artiljerci su izvojevali potpuno zasluženu pobedu rezultatom 2-1 (0-1). Nadmoćnost njihovog tima bila je osetna, naročito u drugom poluvremenu. Međutim, vojnici dugo nisu imali sreće, pa je lopta obilazila Mrkušićev gol, kao da je omađijan.

Tek u 36. minutu posle opsade i skoro neprekidnog bombardovanja beogradskog gola, artiljerci su dali svoj prvi gol i izjednačili. Dva minuta kasnije dali su i svoj pobednički gol (2-1). Kolika je njihova nadmoćnost bila, može se oceniti i po tome što su tukli tri jedanaesterca, od kojih su svega jedan iskoristili.

Golove za vojsku dali su  Stanković i Savić a za Beograd Šapinac. Gledaoci su vatreno najvijali za artiljerce.

“Politika”, 04. decembar 1944, broj 11835, strana 4, N. N.