Prva armija – Beogradska divizija KNOJ 5-0 (3-0)

Na igralištu „Jugoslavije“ odigrana je juče pred 5.000 gledalaca fudbalska utakmica između Prve armije i Beogradske divizije KNOJ. Pored mnoštva boraca utakmici su prisustvovali mnogi istaknuti rukovodioci naše armije.

Po dosta teškom terenu razvila se živa igra u kojoj je do punog izražaja došla nadmoć Prve armije u čijem se timu nalazio veći broj poznatih fudbalera kao što su Glazer, Rajlić, Matekalo, Đurđević, Aranđelović i ostali. U prvom poluvremenu tim Prve armije postigao je tri gola, a u nastavku još dva tako da se utakmica završila rezultatom 5-0 u korist Prve armije. U timu pobednika naročito dobru igru dao je bek Čolić, dok je navala bila vrlo efikasna. U timu Beogradske divizije odličan je bio golman Lovrić koji je spasao svoj tim od većeg poraza. Zadovoljila je i hafl linija, dok je navala potpuno podbacila. Golove su dali Rajlić 2, Kostić 2 i 1 autogol. Utakmicu je sudio Milan Popović.

U predigri je „Borac II“ pobedio „Slobodu“ sa rezultatom 1-0 (0-0).

„Politika“, 11. jun 1945, broj 12003, strana broj 6, N. N.