Laka pobeda “Slobode”

Omladinska liga Zapadne Srbije

Sloboda – Sloga (BB) 4-0 (2-0)

Užice. Stadion: Gradski. Gledalaca: oko 150. Glavni sudija: Ivan Luković (Užice). Pomoćne sudije: Nenad Petrović (Užice), Nebojša Savić (Užice). Delegat: Radosav Dučić (Čajetina). Žuti kartoni: Aleksandar Mitrović u 52. minutu, Marko Radojević u 69. minutu (“Sloboda”) i Uroš Petković u 79. minutu (“Sloga”). Strelci: 1-0 Đorđe Babić u 24. minutu, 2-0 Aleksandar Mitrović u 33. minutu, 3-0 Igor Vučićević u 59. minutu, 4-0 Savo Jovanović u 84. minutu.

„Sloboda“: Marko Ristanović, Luka Toskić (od 66. minuta Marko Radojević), Stefan Marić (od 60. minuta Ognjen Petrović), Dušan Popović, Miloš Knežević, Savo Jovanović, Aleksandar Mitrović (od 66. minuta Denis Ilić), Miloš Ilić (od 60. minuta Darko Vranić), Đorđe Babić (od 70. minuta Todor Glišović), Igor Vučićević (od 70. minuta Nikola Stamatović), Luka Knežević‚ (od 70. minuta Ivan Gardić). Trener: Nihad Nalbantić.

„Sloga“ Bajina Bašta: Milan Vukajlović, Bojan Marković (od 72. minuta Nemanja Marinković), Uroš Petković, Dušan Mijailović, Marko Nikolić, Uroš Jokić, Vladan Nikolić (od 69. minuta Stefan Tadić), Filip Mitrović, Nikola Gvozdenović, Predrag Stamenić (od 72. minuta Lazar Marinković), Stefan Tešić. Trener: Ivica Cvetanovski.

Odigrana je utakmica 5. kolo plej auta, odnosno 26. kolo Omladinske lige Zapadne Srbije. Fudbaleri “Slobode” zasluženo su savladali vršnjake iz Bajine Bašte rezultatom 4-0. Duel između ova dva rivala isti je kao između “večitih rivala” u seniorskoj konkurenciji. Boljeplasirani tim, užička “Sloboda” izvojevao je dva trijumfa (3-1 u Bajinoj Bašti u 11. kolu regularnog dela sezone i 4-0 u 4. kolu plej-auta odigranom u Užicu), a utakmica 22. (poslednjeg kola regularnog dela sezone) završena je nerešeno 2-2 kada su mladi Bajinobaštani bili veoma blizu pobede i po priznanju igrača “Slobode” zaslužili je. Tada im nije dosuđen penal i proznat pogodak po rečima mladih Užičana.

Početkom utakmice padala je velika kiša i dobro natopila teren, tako da je to jedan od razloga što fudbaleri obe ekipe nisu pokazali sve što znaju. Drugi razlog može da bude umor i kraj sezone. Tokom ove utakmice fudbaleri iz “Bajine Bašte su imali jednu polupriliku, a fudbaleri “Slobode” su mogli i do ubedljivije pobede da su iskoristili dve izuzetne prilike. Osim pomenutog treba napisati da glavni sudija nije dobro odradio posao. Da li je sudija oštetio “Slogu” ili ne ne zna se, ali im je prekinuo jednu akciju zbog ofsajda i nije dosudio penal. Vrlo verovatno da ofsajd nije bio, a o penalu može da se diskutuje. Osim toga seckao je igru. Fudbaler “Sloge” faulirao je fudbalera domaće ekipe i igrač “Slobode” nije se povredio, ali i pored toga sudija je prekinuo igru iako su omladinci iz Užica imali odličan položaj igrača da krenu u polukontru. Ta situacija nije jedina.

Rezultati 5. kola Plej auta (26. kola) Omladinske lige Zapadne Srbije (II lige): Ljubić: Polet – Sloboda ČA 2-0, Ivanjica: Javor Matis – FAP 0-1, Užice – Sloboda – Sloga 3-1

Tabela: 1. Sloboda UE 42, 2. Javor Matis 38, 3. FAP 28, 4. Sloga BB 26, 5. Sloboda ČA 11, 6. Polet 9.

Parovi 5. (poslednjeg) kola (27. maj 2017.) Bajina Bašta: Sloga – Polet, Priboj: FAP – Sloboda, Čačak: Sloboda – Javor Matis