Odličan početak sezone užičkih karatista

Na Kupu Uže Srbije za poletarce, pionire i nade, koje je održano u Čačku 23. septembra ove 2017. godine, takmičari Karate kluba Užice zabeležili su odlične rezultate. U katama ekipno kod nada, kata tim u sastavu Petra Gajić, Jana Ilić i Marija Bajić, osvojio je zlatnu medalju, dok su Petra i Jana u katama pojedinačno, plavi pojas, zauzele treća mesta. U konkurenciji ženskih nada u katama pojedinačno neprikosnovena je bila Lidija Trmčić, koja je posle četiri pobede osvojila zlatnu medalju. Kod dečaka rođenih 2006. godine nosilaca plavog pojasa, Luka Bakić osvojio je bronzanu medalju. U borbama kod devojčica Andreja Kovčić je u kategoriji preko 52 kg posle tri pobede osvojila zlatnu medalju, dok je Aleksandra Rogić u konkurenciji devojčica rođenih takođe 2006. godine u kategoriji do 40 kg, posle dve pobede porazena u finalu, osvojivsi srebro. Kod dečaka Uroš Arsenijević u kategoriji do 45 kg zauzeo je treće mesto, dok je
Pavle Ristović propustio svoj nastup.

U nedelju 24. septembra, takođe u Čačku, održano je i Prvenstvo regiona za kadete, juniore i mlađe seniore. Nataša Vlahović je bila
dominantna u kategoriji mlađih seniorki do 61 kg. Posle dve pobede osvojila je zlatnu medalju. U kategoriji kadetkinja do 54 kg Jana Radović sa dve pobede i porazom u polufinalu osvojila treće mesto.
– Odličan početak  sezone za naše takmičare. Ovo su bile kvalifikacije za Kup i Prvenstvo Srbije, a ujedno i kvalifikacije za Školsko